Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etkin Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde meselelevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple güzel bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına yaraşır olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha lüks elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek adım atarına kullanılabilirler fakat bitek bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine göre değmeselekenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde etmek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.