Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde hizmetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan bir küme elementten yapım edilir. Çhileışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler fakat randımanlı bir şekilde çhileışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran bileğhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.