Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etken Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, vahit bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra teamüllevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler vahit tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına isabetli olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan lüks elementten yapım edilir. Çkızılışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir adım atarına kullanılabilirler ancak semereli bir şekilde çkızılışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde geçirmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.