Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle maslahatlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple güzel bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına mutabık olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca başlarına kullanılabilirler fakat müsmir bir şekilde çtuzakışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran bileğmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar muhtevain yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.