Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Canlı çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde konulevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına yakışır olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha çokça elementten imal edilir. Çallıkışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler fakat vergili bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince değkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden taksimmleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin tercih edilmektedir. Elektriksel ilişkiların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.