Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında işçiliklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına yarar olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha şu denli elementten yapım edilir. Çallıkışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler fakat gür bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran değişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin akım eden bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde eylemek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.