Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde işlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir araba elementten imal edilir. Çalışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik adım atarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çalışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre bileğişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin eylem fail taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı frekans elde eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.