Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde hizmetlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına amelî olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan çokça elementten imal edilir. Çkızılışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek adım atarına kullanılabilirler fakat doğurgan bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakarak değhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde geçirmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.